Úpravy nástrojů
PVD povlaky a služby

Nabízíme úpravy mikropískováním, mokrým pískováním, omíláním ve speciálním médiu s mikroúpravou břitů, čištění otvorů pomocí stlačené páry, mokré mytí v ultrazvuku i tlakovým oplachem a různé způsoby iontového čištění v počáteční fázi povlakovacího procesu. Po dohodě se zákazníkem posoudíme jaká technologie úprav před povlakováním je vhodná a tu aplikujeme.

 

Úprava břitů omíláním
Nabízíme mikroúpravu břitů tvrdokovových nástrojů před povlakováním v omílacím zařízení. Úprava probíhá ve speciálním brusném médiu, kde dochází k řízenému zaoblení ostrých nerovností na břitech. Technologie je celkově šetrná k nástroji.

 

Přínos úpravy:

  • Lepší adheze povlaku
  • Zvýšená výkonnost nástroje
  • Zvýšená užitná hodnota nástroje

 

Úprava povrchů a břitů mokrým pískováním
Po dohodě se zákazníkem je možné nástroje před vlastním povlakováním upravit technologií mokrého pískování. Při ní je povrch tryskán směsí vody a abraziva. Optimalizované složení a velikost abraziva spolu s parametry tryskání zabezpečují jak definované zaoblení břitů řezných nástrojů, tak i úpravu povrchu tvářecích nástrojů. Další možnou aplikací uváděné technologie je dokonalé odstranění nečistot bez nebezpečí zvýšení drsnosti.