Představení společnosti
O společnosti

Hlavním předmětem podnikání SHM je příprava PVD povlaků pro různé průmyslové aplikace. Naše společnost SHM využívá vlastní patentované technologie z obou hlavních průmyslově využívaných technologií – odpařování pomocí nízkonapěťového oblouku a magnetronové naprašování.

Hlavním obchodním segmentem je služba povlakování nástrojů zákazníků. Potřeba moderních PVD povlaků na nástroje vyvolává poptávku po kvalitě, širokém sortimentu a krátkých dodacích termínech. To vše můžeme nabídnout. Díky vlastnímu vývoji jsme jako první na světě představili nové typy povlaků s nanokompozitní strukturou a na bázi chromu a hliníku jak pro tradiční oblast řezných nástrojů, tak i pro dynamicky se rozvíjející segment tvářecích nástrojů a forem pro tlakové lití hliníku. Nabídka společnosti SHM je regionálně zaměřena na ČR, Slovensko a Polsko.

Již více než 100 zaměstnanců ze Šumperka i pobočky v Rajci na Slovensku zajišťuje potřebné odborné zázemí s různou kvalifikací jednotlivých výrobních, administrativních a vývojových týmů tak, aby náročná PVD technologie poskytovala zákazníkům opravdu profesionální službu. Naše PVD povlaky jsou na trhu dobře známy pod obchodními značkami MARWIN, ALWIN, DARWIN, VANADIN a TripleCoating.